0
0
0

Як купити черевики для полювання і не помилитися.

Як купити черевики для полювання і не помилитися.

Ще недавно вибирати взуття було ні з чого, весь вибір - звичайні кирзові або гумові чоботи. Зараз є з чого вибирати. На що варто орієнтуватися?

По перше- сезонність.
Влітку і на початку осені одним з головних факторів, що впливають на вибір черевиків, стає їхня вага. У легких повітропроникних черевиках, що захищають від вологи і пошкоджень, можна з комфортом "відмахати" багато кілометрів. Хороша вентиляція вбереже стопи від перегріву, пітливості, а значить, і травм типу пухирів і мозолів.

А ось на осінь і весну треба орієнтуватися на будь-які можливі погодні умови. Чим нижче температура - тим більше треба думати про тепло. Пізньої осені варто ходити в утеплених черевиках або берцях.

Також зверніть увагу на один момент. Халява повинна бути регульованою. Такі чоботи не натруть халявою ногу, не пропустять холодне повітря, а ходити в них комфортніше.

У зимовий час потрібні надійні черевики, з максимальною теплоізоляцією. Здатність зберігати тепло забезпечується матеріалом протектора і утеплювачем. Раніше для ізоляції від низьких температур використовували хутро, натуральне або штучне.
Зараз компанія SKADI отдає перевагу новим перевіреним матеріалам, таким як Winterfrost.

Якщо доведеться багато ходити, звертайте увагу на форму протектора. Такому мисливському взуттю потрібно хороше зчеплення з землею, здатність позбавлятися від налипання бруду, і при цьому оберігати голеностоп від травм, розтягувань. Для цього випадку ідеальні черевики з високими берцями: фіксуючи голеностоп, знімають м'язову напругу і навантаження на сухожилля, а при невмілому русі шанс розтягнути сухожилля практично відсутній.
Непогано зарекомендували себе в цьому відношенні трекінгові черевики, особливо в умовах сильно пересіченій місцевості. 

Для полювання із засідки вимоги не великі. Комфорт і захист - ось основні умови. Хоча якщо ви полюєте із засідки з арбалетом з дерева, практичніше вибрати легке взуття типу кросівок.

По друге- матеріали.
Вимог до матеріалів, з яких шиють чоботи і черевики для полювання, багато.
І зимові, і літні черевики для мисливця повинні захищати ноги від травм.
 Захист від води. 
На цю властивість треба звернути особливу увагу. Розмоклі від води черевики - кінець походу. І неважливо, про яку воду йде мова - заболочена місцевість, сильний дощ або роса на траві. Черевики для полювання повинні захищати від вологи.  
Ця властивість досягається як матеріалом, пошиттям, так і конструкцією. "Язик" (клапан) черевика повинен бути глухим.
 Довговічність.  
Мисливські черевики купують для екстремальних умов: бездоріжжя, вологість, буреломи, перепади температури.
Найважливішу роль тут відіграють і матеріали, і пошив, і крій. Мабуть, найбільш надійні в цьому відношенні класичні берці, сконструйовані так, щоб мініфіціровать можливі недоліки, зберігаючи надійність, захист і комфорт.

Поради при покупці черевик.
Перш, ніж купити черевики для полювання, виконайте наступне.
Під час примірки черевик надіньте ті шкарпетки, в яких збираєтеся ходити на полювання.
Пройдіться. Стопі повинно бути комфортно, а хода не повинна кардинально змінюватися.  
У хороших черевиках для цього передбачені конструктивні елементи. Каблук повинен бути литим. Взуття на підлогих підборах легше, але в непридатність приходить набагато швидше, і завжди - несподівано. Порожній протертий каблук втрачає герметичність і пропускає воду.
Мисливські черевики не повинні бути ні занадто тісними, ні бовтатися на нозі.  
У взутті не за розміром ви зіб'єте ноги, а в надто щільних ще й буде обмежений кровотік.
До того, як ви підете в нових черевиках на полювання, потрібно проходити в них кілька годин, щоб розносити і адаптувати по нозі.

Універсального взуття на всі випадки життя не буває. Як мінімум, потрібно дві пари, на холодну пору року і на літо.

Гарного полювання!
Коментарі